Ajastul, mil meie elud on üha enam seotud digitaalse maailmaga, on oma veebikohaloleku kaitsmine olulisem kui kunagi varem. Olgu tegemist tavalise Facebooki kasutaja, sotsiaalmeedia suunamudija või ettevõtte ärikonto omanikuga, Facebooki konto turvalisus on ülioluline. Arvestades veel tänast olukorda, kus sotsiaalmeedia kaaperdamise kirjad on juba igapäevane nähtus, on kaitseliinide tugevdamine hädavajalik.
Sellega seoses panime kokku 12 olulist sammu, millega saad tugevdada oma Facebooki kontot ja turvalisust. Iga samm on oluline pusletükk, mis aitab kaasa paremini kaitstud kontole ning turvalisemale veebikogemusele. Neid meetmeid rakendades saate märkimisväärselt vähendada volitamata juurdepääsu, andmete lekkeid ja teisi turvariske.
Samm 1: Aktiveeri kaheastmeline autentimine ehk 2FA (two-factor authentication) või mitmetasemeline autentimine (MFA)
2FA või MFA seadistamine on hädavajalik. Kaheastmelise autentimise aktiveerimiseks minge oma Parool ja turvalisus sätetesse ning seal valige „Kaheastmeline autentimine“. Kuigi paljud kasutavad koodi edastamiseks SMS-i, siis meie soovitame valida kõrgema turvalisustasemega autentimisrakendust nagu näiteks Google Authenticator rakendust.
Samm 2: Loo tugevad ja keerukad paroolid
Teie parool peaks olema pikk, sisaldama suur- ja väiketähti ning numbreid ja sümboleid. Siinkohal soovitavad mõned eksperdid isegi parooli vahetada iga paari kuu tagant, et tagada turvalisus võimalike lekete puhul.
Samm 3: Maksimaalse kaitse saavutamiseks kasutage USB-turvavõtit
Maksimaalse turvalisuse tagamiseks kaaluge USB-turvavõtme lisamist oma igapäeva. Sellega saate tagada turvalise sisselogimise enda kontodele ning lisaks kõigele, säästate ka aega turvakoodi ootamise ja sisestamise arvelt.
Samm 4: Usaldusväärsed paroolihaldustööriistad
Kui mõtlesite välja turvalise parooli, salvestasite selle enda interneti brauseris ära ja ühel hetkel on vaja teise seadmega sisse logida, siis on see ununenud. Kõlab tuttavalt? Ärge kunagi lootke paroolide meelespidamisele. Meie soovitus on alati kasutada usaldusväärset paroolihaldustööriista, nagu LastPass või 1Password.
Samm 5: Hoidke sisselogimisandmed privaatsena
Mitte mingil juhul ärge jagage oma sisselogimisandmeid teiste inimestega. Kui on vaja kellelegi anda näiteks ettevõtte konto ligipääs, siis lisage ta kasutajana lehe haldurite hulka ning veenduge, et täiendavatel administraatoritel oleks 2FA sisselülitatud.
Samm 6: Lülita sisse sisselogimisteated
Lisage täiendav turvalisuskiht „Paroolid ja turvalisus“ valikus, aktiveerides sisselogimisteated nii rakendusesisesed kui ka e-posti teadete kaudu.
Samm 7: Vaata regulaarselt üle sisselogitud seansid
Kindlasti vaadake iga teatud aja tagant üle ka seaded, kuhu oled sisse logitud. Kui tuvastad sealt mõne võõra seade või enda vana seadme, siis eemaldage kõik mittevajalikud. Seda tasub eriti meeles pidada veel siis, kui olete Facebooki kasutanud mõnes avalikult kättesaadavas arvutis.
Samm 8: Vaata üle ühendatud rakendused ja veebisaidid
Minge oma konto sätetesse, et vaadata üle, millistel rakendustel ja veebisaitidel on juurdepääs teie Facebooki kontole, ja tühistage juurdepääs kõigile, mida enam ei vajata.
Samm 9: Vaata üle oma ettevõtte integratsioonid
Vaadake regulaarselt üle oma Facebooki kontoga seotud ettevõtte integratsioonid (rakendused ja teenused) ja katkestage need, mida enam ei kasutata.
Samm 10: Ole ettevaatlik kahtlaste linkidega
Ole alati tähelepanelik, kui sulle tuleb võõra isiku või konto poolt kiri, mis sisaldab hoiatust või veidrat linki. Selliseid kirju saadetakse juba igapäevaselt nii Messengeri kui ka e-posti aadressile. Isegi kui need tunduvad olevat pärit usaldusväärsetest allikatest, siis alati kahtle ning tee pisike taustauuring.
Samm 11: Vaata läbi veebilehitseja laiendused
Hoia oma veebilehitseja ajakohasena ja eemalda kahtlased brauseri lisandmoodulid või laiendused.
Samm 12: Laadi alla oma andmed
Kaalu oma Facebooki andmete perioodilist allalaadimist. Nii saad koopia kõigest, mida oled kunagi platvormile postitanud, mis on nii isiklikel profiilidel kui ka äri-lehekülgedel hea tava.
Nende 12 sammu järgimisega tugevdate märkimisväärselt oma Facebooki konto turvalisust ning saate hoida enda andmeid, et need ei satuks võõraste isikute kätte.
Kui vajad abi sotsiaalmeedia konto turvalisemaks muutmise, halduse või reklaamiga, siis kindlasti võta meiega ühendust!